Zlínský kraj zopakuje výběrové řízení kvůli magnetické rezonanci

Zlínský kraj vyhlásí nové výběrové řízení na dodavatele stavby objektu pro magnetickou rezonanci v Kroměřížské nemocnici.

Magnetická rezonance, která přesně zobrazuje dané části těla, dosud v nemocnici není. Kraj už dodavatele stavby hledal. „I nejlevnější nabídky však byly nad rámec, který jsme předpokládali,“ řekl včera novinářům hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL). Podle něj se udělají úpravy, které projekt zlevní.

Projektová cena byla 57 až 58 milionů korun, podle hejtmana však ze soutěží na stavební projekty běžně vychází 60 až 70 procent této ceny. Předpokladem bylo, že přístrojová komise nám odsouhlasí to, že zařízení nám proplatí i příští rok. Souhlas jsme dostali a budeme znovu soutěžit,“ uvedl Čunek. „Tady jsme vysoutěžili za 110 procent, nabídnutá cena byla 62 milionů korun,“ uvedl Čunek, podle kterého se bude vše kontrolovat.

„Musíme prověřit, kde se stala chyba, buď v našem výpočtu, nebo firmy měly tolik práce, že neměly potřebu se hlásit za jiné peníze,“ řekl hejtman. Soutěž by chtěl kraj vypsat do konce roku, nejpozději v lednu.

1)
poznámka
Ohodnoťte tento článek!