Změna pravidel pro diskusi na Zdraví.Euro.cz

Titulní obrázek

Webové stránky Zdraví.Euro.cz jsou otevřené diskusím všech čtenářů. Otevřenost má však v diskusním fóru seriózního titulu svoje hranice. Jak se poslední dobou ukázalo, webovou stránku Zdraví.Euro.cz bohužel nečtou pouze kultivovaní lidé. Začalo naopak přibývat anonymních diskutujících, kteří píší urážející příspěvky. Redakce se proto rozhodla zpřísnit podmínky pro účast v diskusních fórech…

Webové stránky Zdraví.Euro.cz, odborný server Zdravotnictví a medicína, jsou otevřené diskusím všech čtenářů na různá témata. Uživatelé mohou přispívat svými názory nejen ke specificky odborným materiálům, ale také k článkům o každodenních problémech všech zdravotníků.

Otevřenost má však v diskusním fóru seriózního titulu svoje hranice.

Jak se poslední dobou ukázalo, webovou stránku Zdraví.Euro.cz bohužel nečtou pouze kultivovaní lidé. Začalo naopak přibývat anonymních diskutujících, kteří píší urážející příspěvky.

Počet čtenářů, kteří jsou ochotni uvést své jméno, se naopak smrskl na minimum. Nabízí se vysvětlení, že některé čtenáře současná úroveň diskuse odpuzuje a raději se do ní ani nezapojují.

Povaha diskusních fór se tak začala výrazně odchylovat od toho, co Zdravotnictví a medicína považují za přípustné. Server Zdraví.Euro.cz není určen pro chatování na úrovni volnočasových webů pro laickou veřejnost.

Jde o seriózní, odborné médium. Redakce Zdravotnictví a medicína se proto rozhodla zpřísnit podmínky účasti v diskusích.

Změny v podmínkách diskuse

Současná opatření se ukázala jako nedostačující. Některá explicitně vulgární slova lze technicky pomocí filtru odstranit (pomocí slova ANANAS). Diskusní příspěvky, ve kterých se autor dopouští urážek jinými prostředky než pomocí sprostých slov, bohužel nelze takovým automatickým filtrem zachytit.

Redakce proto diskuse čtenářů pročítá a řadu podobných příspěvků již vymazala. Vzhledem k vysoké návštěvnosti stránek, která s sebou nese i velký počet diskusních příspěvků za den, nemůže redakce pročítat všechny příspěvky.

Z tohoto důvodu jsme se rozhodli zavést systém registrace, která bude nutná pro vstup do všech diskusních fór.

Do té doby, než bude tato změna technicky realizována, bude platit na stránkách Zdraví.Euro.cz následující pravidlo:

Redakce bude mazat všechny urážející diskusní příspěvky a všechny anonymní příspěvky, které se budou odchylovat od daného tématu.

Děkujeme všem čtenářům, kteří v diskusích dodržují fair-play. Doufáme, že zkultivovaná diskuse přiláká slušné čtenáře, kteří zatím do současných debat raději ani nepřispívají.

(ivb), www.Zdravi.Euro.cz

UPŘESNĚNÍ

Vážení diskutující!

Webové stránky Zdraví.Euro.cz samozřejmě zůstávají otevřené všem diskusním příspěvkům bez ohledu na politický názor.

Nový redakční systém umožnil, abyste své příspěvky do diskuse na Zdraví.Euro.cz mohli umisťovat na diskusní stránku bez zásahu redakce. Díky tomuto zjednodušení začalo diskutovat více přispěvatelů, ale bohužel se také začaly objevovat velmi vulgární příspěvky, které s diskutovaným článkem často nemají nic společného.

Proto jsme museli přijmout několik opatření:

Vulgarismy budou i nadále automaticky nahrazovány slovem ANANAS.

Texty naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvědčení a texty obsahující urážky či obscénnosti budou vymazány.

Věříme, že zůstanete Zdraví.Euro.cz věrni.

Markéta Mikšová

Změna pravidel pro diskusi na Zdraví.Euro.cz
Ohodnoťte tento článek!