Přejít na obsah

Znojemská nemocnice dostane sto miliónů korun

zpět
19.10.2009
kalkulačka, daně, peníze
zvětšitkalkulačka, daně, penízeZdroj: api.ningh.gov

kalkulačka, daně, peníze | Zdroj: api.ningh.gov

 

Nemocnice Znojmo, největší zdravotnické zařízení ve vlastnictví Jihomoravského kraje, dostane sto miliónů korun na investice. Do dvou let by tak měla část nemocnice opustit starý nevyhovující objekt a celá sídlit v nové, dobudovávané části.

Oznámil to hejtman Michal Hašek (ČSSD) po zasedání rady kraje.

Kraj podle něj obdrží ještě v letošním roce na tento účel dotaci ze státního rozpočtu ve výši 50 miliónů korun a rada kraje doporučila zastupitelům, aby k této dotaci schválili stejnou částku z krajského rozpočtu.

„Původně mělo být investováno víc, ale radní se domnívají, že za tuto částku je možné investiční akci, započatou v minulých letech, úspěšně dokončit. Počítáme s tím, že nejpozději do dvou let, jakmile se podaří vystěhovat objekty staré nemocnice, bude tento areál nabídnut ke komerčnímu odprodeji. Z výnosů pak budou financovány další investice ve zdravotnictví,“ řekl hejtman Hašek.

Připomněl také vysoké provozní výdaje při přemisťování lékařů, pacientů i věcí mezi oběma objekty vzdálenými od sebe pět kilometrů. Podle rozhodnutí rady bude na dostavbu dohlížet zmocněnec kraje. Celkové náklady na obnovu znojemské nemocnice, která má téměř 800 lůžek a zaměstnává přes tisícovku lidí, dosáhnout dvou miliard korun.


Komentovat článek: Znojemská nemocnice dostane sto miliónů korun

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Znojemská nemocnice dostane sto miliónů korun

Komentáře

1 komentář
Dan Uvidime  | 19. 10. 2009 17:27

Doufam, ze bude investovat i do proridleho personalu. Viz internetove stranky nemcnice s nabidkou volnych mist skoro pres celou stranku.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné