Znojemská nemocnice dostane sto miliónů korun

kalkulačka, daně, peníze

Nemocnice Znojmo, největší zdravotnické zařízení ve vlastnictví Jihomoravského kraje, dostane sto miliónů korun na investice. Do dvou let by tak měla část nemocnice opustit starý nevyhovující objekt a celá sídlit v nové, dobudovávané části.

Oznámil to hejtman Michal Hašek (ČSSD) po zasedání rady kraje.

Kraj podle něj obdrží ještě v letošním roce na tento účel dotaci ze státního rozpočtu ve výši 50 miliónů korun a rada kraje doporučila zastupitelům, aby k této dotaci schválili stejnou částku z krajského rozpočtu.

„Původně mělo být investováno víc, ale radní se domnívají, že za tuto částku je možné investiční akci, započatou v minulých letech, úspěšně dokončit. Počítáme s tím, že nejpozději do dvou let, jakmile se podaří vystěhovat objekty staré nemocnice, bude tento areál nabídnut ke komerčnímu odprodeji. Z výnosů pak budou financovány další investice ve zdravotnictví,“ řekl hejtman Hašek.

Připomněl také vysoké provozní výdaje při přemisťování lékařů, pacientů i věcí mezi oběma objekty vzdálenými od sebe pět kilometrů. Podle rozhodnutí rady bude na dostavbu dohlížet zmocněnec kraje.

Celkové náklady na obnovu znojemské nemocnice, která má téměř 800 lůžek a zaměstnává přes tisícovku lidí, dosáhnout dvou miliard korun.

Znojemská nemocnice dostane sto miliónů korun
Ohodnoťte tento článek!