Přejít na obsah

ZPMV: Největší zaměstnanecká pojišťovna 211 nebude regulovat lékaře

zpět
5.5.2015
praktik, lékař, ordinace, pacient
zvětšitpraktik, lékař, ordinace, pacientZdroj: Shutterstock

praktik, lékař, ordinace, pacient | Zdroj: Shutterstock

 

Největší zaměstnanecká Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR, ZP 211) neuplatní vůči smluvním lékařům gynekologům, ambulantním specialistům, praktickým lékařům pro dospělé a pediatrům regulace za rok 2014.

TISKOVÁ ZPRÁVA ZPMV

Znamená to, že ZP MV ČR po nich nebude požadovat vrácení peněz za případné překročení dohodnutých objemů. ZP MV ČR to minulý čtvrtek oznámila představitelům všech čtyř uvedených sdružení.

„Děláme vše pro to, aby našich více než milion a čtvrt klientů bylo léčeno u nejlepších lékařů, kteří jim poskytnou tu nejpotřebnější a moderní léčbu. Za to, že kvalitně léčí naše klienty chceme lékaře adekvátně odměňovat. Proto, když jsou dodržena dobře nastavená smluvní ujednání, není důvod přistupovat k jakýmkoliv regulacím,“ vysvětlil generální ředitel ZP MV ČR Jaromír Gajdáček.

ZP MV ČR v uplynulém roce zaplatila za léčbu klientů 26,2 mld. Kč, což je o 2,6 mld. Kč více než v roce 2013. ZP MV ČR předpokládá, že i v letošním roce bude úspěšně rozvíjet spolupráci s praktickými lékaři na projektu Léčebné plány v rámci Karty života.

Projekt je zaměřen na zefektivnění péče o pacienty trpícími vysokým krevním tlakem, cukrovkou bez inzulinové terapie, vysokou hladinou cholesterolu a obezitou. Optimalizace jejich léčby následně přináší efekt ve formě nižších nákladů na léčbu těchto nemocí. ZP MV ČR děkuje všem smluvním lékařům za péči o její klienty a za vzájemnou spolupráci.

V Praze dne 4. 5. 2015


Komentovat článek: ZPMV: Největší zaměstnanecká pojišťovna 211…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku ZPMV: Největší zaměstnanecká pojišťovna 211…

Komentáře

1 komentář
pavla štefke dotaz  | 19. 12. 2016 14:19

Dobrý den, obdržela jsem Vámi vrácenou žádost na EIV. Dále sdělujete, že po správném vyplnění žádosti o EIV je možno znovu zažádat. Žádost jsem vyplňovala a dodávala znovu a znovu formuláře, které byly vyplněny. Celkem 4x a stejně nic. nechápu, necháte člověka chodit po lékařích opakovaně a pak sdělíte, že není nárok. Jak mohu ovlivnit vyplňování formuláře lékařem ? To by mělo být od Vás a né ode mne. Člověk nedojde pořádně nikam, ale necháte člověka chodit. Nechápu přístup Váš i lékařský. Plno papíru a nic z toho. Asi tak škoda, že nejsem rómka. A protože nejsem, tak musím sedět doma, nevyjít si nikam. A ID - chodí do divadla, na procházky a na dovolenou. Holt slušný člověk se nedočká jasné odpovědi a nemá nárok na nic. Poučte také lékaře , aby byli informováni. nemám za potřeby poslouchat, že nejsou úředníci a ať je nezdržuji v práci a nechápou , co po nich chcete !!!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné