Zrekonstruovaná křižovatka v ulici L. B. Schneidera navýšila bezpečnost řidičů vyjíždějících z nemocnice

Bez významnějších komplikací provozu Nemocnice České Budějovice se uskutečnila rekonstrukce křižovatky v ulicích L. B. Schneidera a Boženy Němcové, která je plně funkční od středy 1. srpna. Celé dílo zhotovitel předá městu do 30. srpna.

„Návrh dopravního řešení křižovatky vycházel ze studie. Ta ukázala, že už je na hranici kapacity pro světelně neřízené křižovatky. Místo je frekventované a musí akcentovat nemocnici, proto ještě uvažujeme o osazení kamerou a upřednostnění sanitek. Jednáme
o tom s vedením zdravotnického zařízení i se záchrannou službou. Dosavadní provoz je bezkolizní a řidiči si novou křižovatku chválí,“ uvádí ke stavbě za 11,2 milionů korun, která se realizovala za plného provozu, náměstek primátora František Konečný.

„Nemocnice tuto investiční akci považuje za přínosnou, a to především z důvodu navýšení bezpečnosti při výjezdu z nemocnice na ulici Boženy Němcové. Magistrát města zasluhuje pochvalu, protože úprava křižovatky L. B. Schneidera a Boženy Němcové měla bezesporu smysl,“ říká předseda představenstva Nemocnice České Budějovice MUDr. Břetislav Shon.

Pacienti cestující městskou dopravou jistě ocení i novou autobusovou zastávku, kterou nemocnice připravila přímo před vstupem do areálu (terminálu). Sloužit bude plánované lince č. 24 (elektrický midibus).

Ohodnoťte tento článek!