Přejít na obsah

Zrušení zdravotnických poplatků má ve Sněmovně šanci

zpět
17.4.2009

Návrh na úplné zrušení všech zdravotnických poplatků má ve Sněmovně šanci na úspěch. Poslankyně Olga Zubová takovou variantu za Demokratickou stranu zelených (DSZ) nevyloučila. V dolní komoře se přitom rýsuje podpora 101 hlasů pro zrušení poplatků...

Zubová včera pozdě večer Právu sdělila, že nevylučuje podporu ze strany DSZ i pro variantu zrušení všech poplatků ve zdravotnictví.

„Demokratická strana zelených bude o poplatcích ještě jednat. Ale vzhledem k tomu, že chceme prezentovat sociálně citlivou politiku, dá se očekávat podpora všech návrhů, které vyjdou vstříc sociálně slabým. Nevylučuji ani variantu zrušení všech poplatků ve zdravotnictví,“ uvedla pro Právo.

Pokud by se na schůzi Sněmovny 28. dubna připojili k Zubové a Jakubkové ještě dva další poslanci, pak by mohla mít ČSSD spolu s KSČM 101 hlasů, potřebných k prosazení zákona o zrušení poplatků.

Sněmovna by o tom měla rozhodnout na schůzi 28. dubna. ČSSD a KSČM mají 97 hlasů, s Jakubkovou a Zubovou je to 99 a pokud by se připojil lidovec Hovorka a nezařazený Snítilý, dalo by to dohromady 101 hlasů nutných k přehlasování případného senátního veta.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Zrušení zdravotnických poplatků má ve Sněmovně…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Zrušení zdravotnických poplatků má ve Sněmovně…

Komentáře

dalších 23 komentářů
Bohumír Šimek Re:Re:Nezodpovědní poslanci  | 19. 04. 2009 21:31

30-50 miliard ztráty z našich peněz na zdraví, pokud se nemýlím, popisoval Ing. Zámečník a dokazoval tím nezbytnost reformy.

kojot Re:Re:Re:Re:Nezodpovědní poslanci  | 19. 04. 2009 00:23

Spravedlivým bičem na úhrady péče ve FN by byl transparentní systém DRG. Ovšem tento by nesměl být infikován "po česku" u nás všude přítomným lobingem. Přibližně vždy stejná platba za jednotlivé dg. rovná pro všechny poskytovatele by velmi pravděpodobně vyléčila mnoho parazitárních chorob českého zdravotnictví.

Petr Bouzek Zavilí a pomýlení příznivci poplatků  | 18. 04. 2009 19:12

Proč ne poplatky. Argument x Protiargument Regulační poplatky naučí lidi vytahovat peněženku v ordinaci x Lidé už velmi často vytahují v ordinaci peněženku. Učit se to už nemusí. Příznivci se nějak nevšimli, že už tady leta nemáme komunismus. Regulační poplatky naučí lidi, kolik stojí zdravotnictví x Regulační poplatky naučily lidi, že jedna návštěva u lékaře stojí třicet korun. Vůbec nemají vazbu na to, zda se pacientovi píchne injekce do hýždí nebo se jim vyoperuje hluboké ganglion. Regulační poplatky jsou dalším příjmem lékařů x To sice ano, ale tak to v zákonech nebylo, takže se pacientům i lékařům lhalo. U nás v politice pravda nic neobvyklého Zrušení regulačních poplatků ohrozí fungování našeho zdravotnictví x Nenarodil jsem se včera a vím, že zdravotnictví u nás fungovalo i bez regulačních poplatků a nemám pocit, že nějak výrazně hůře.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné