Zrušení zdravotnických poplatků má ve Sněmovně šanci

Titulní obrázek

Návrh na úplné zrušení všech zdravotnických poplatků má ve Sněmovně šanci na úspěch. Poslankyně Olga Zubová takovou variantu za Demokratickou stranu zelených (DSZ) nevyloučila. V dolní komoře se přitom rýsuje podpora 101 hlasů pro zrušení poplatků…

Zubová včera pozdě večer Právu sdělila, že nevylučuje podporu ze strany DSZ i pro variantu zrušení všech poplatků ve zdravotnictví.

„Demokratická strana zelených bude o poplatcích ještě jednat. Ale vzhledem k tomu, že chceme prezentovat sociálně citlivou politiku, dá se očekávat podpora všech návrhů, které vyjdou vstříc sociálně slabým. Nevylučuji ani variantu zrušení všech poplatků ve zdravotnictví,“ uvedla pro Právo.

Pokud by se na schůzi Sněmovny 28. dubna připojili k Zubové a Jakubkové ještě dva další poslanci, pak by mohla mít ČSSD spolu s KSČM 101 hlasů, potřebných k prosazení zákona o zrušení poplatků.

Sněmovna by o tom měla rozhodnout na schůzi 28. dubna. ČSSD a KSČM mají 97 hlasů, s Jakubkovou a Zubovou je to 99 a pokud by se připojil lidovec Hovorka a nezařazený Snítilý, dalo by to dohromady 101 hlasů nutných k přehlasování případného senátního veta.

Právo

Zrušení zdravotnických poplatků má ve Sněmovně šanci
Ohodnoťte tento článek!