Zubaři se obávají o zdravotnictví

Zubní lékaři se obávají, že zavádění limitů na zdravotní péči a změny zákonů ohrozí dostupnost a kvalitu zdravotní péče pro pacienty a destabilizují české zdravotnictví. Novinářům to včera řekl prezident České stomatologické komory Jiří Pekárek po mimořádném krizovém zasedání předsedů oblastních stomatologických komor…

Zubaři by byli rádi, kdyby poslanci a senátoři počkali se schvalováním zdravotnických zákonů, než vznikne ucelená koncepce zdravotnictví.

„Těsně před volbami se zásadně mění systém ve státní. Je to jednomyslný názor všech zubařů,“ řekl novinářům Pekárek. Pokud ČSSD spolu s KSČM prosadí Rathův návrh zákona, který zubaři považují za ohrožující, jsou zubní lékaři odhodláni ze „státního“ systému vystoupit a začít od července vybírat peníze za zdravotní péči od pacientů přímo, protože se obávají, že by nedostali za svou práci zaplaceno.

Protesty lékařů považuje ministr Rath za politické gesto spřízněnců ODS. Podle něj nemají objektivní důvod k nespokojenosti. Pekárek novinářům sdělil, že „stomatologická komora je apolitické sdružení“.

Právo

Ohodnoťte tento článek!