Přejít na obsah

Zůstane asi jen primář

zpět
25.2.2008

Gynekologicko - porodnickému oddělení Klatovské nemocnice, a. s., hrozí, že od března bude ošetřovat jen akutní případy. Deníku to potvrdily dva nezávislé zdroje. Ředitelka nemocnice Irina Riegelová, kterou jsme požádali o vyjádření, však nebyla k zastižení...

Pokud se nepodaří sehnat nové lékaře, omezí nemocnice provoz na oddělení

Námi oslovení lékaři a zdravotní sestry nechtějí hovořit s novináři. Jako jeden z důvodů uvádějí možný postih od vedení nemocnice. „Nezlobte se, ale nyní, kdy je situace v nemocnici napjatá a vedou se nejrůznější jednání, bych se k tomu nerad vyjadřoval,“ potvrdil Deníku anonymně jeden z lékařů.

Znepokojeni se stavem na gynekologicko - porodnickém oddělení, kde po výpovědi několika lékařů hrozí, že zde zůstane pouze primář a oddělení se zruší, jsou i představitelé města. „Nejsme sice jejím zřizovatelem, nicméně máme zájem na tom, aby péče o pacienty byla zajištěna na kvalitní úrovni,“ uvedl starosta Klatov Rudolf Salvetr. Ten měl zájem o osobní schůzku s ředitelkou nemocnice Irinou Riegelovou, ta si ale na něj pro své pracovní zaneprázdnění prý nenašla čas.

„O finanční podpoře nemocnice ze strany města jsme neuvažovali, to je v kompetenci kraje, nicméně jsme ochotni zrealizovat některé kroky,“ dodal první muž radnice. Konkrétní podobu zamýšlených kroků ale Salvetr nespecifikoval. Klatovský lékař Ondřej Jelínek sice považuje problém v nemocnici za složitý, nikoliv ale neřešitelný. „Důležité je situaci v nemocnici stabilizovat. Vytvořit lékařům takové podmínky, aby neodcházeli, ale aby měli zároveň možnost dalšího profesního růstu. Není to o tom říci: Když chceš jít, tak jdi; ale o tom zeptat se: Co je důvodem vašeho odchodu, co by se dalo zlepšit. Zkrátka navzájem komunikovat,“ domnívá se Jelínek.

Radmila Nagovská, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Zůstane asi jen primář

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Zůstane asi jen primář

Komentáře

dalších 9 komentářů
Pavel Hranička Re:Re:nakonec  | 27. 02. 2008 07:02

a ještě jedno, taky úderné: POTŘEBUJEME KLID NA PRÁCI !

Waldemar Matuska Cau  | 26. 02. 2008 14:45

.

t.k. Re:nakonec  | 26. 02. 2008 11:51

I kdepak - oni hosi a devcata z Plzne vypomuzou - ve svem volnem case a radi.Nemocnice si prece rozvracet nedame!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné