Přejít na obsah

Zvýšení hlukových limitů se dále projednává

zpět
11.2.2010
jednání, smlouva, dohoda
zvětšitjednání, smlouva, dohodaZdroj: www.jenniferlewishr.co.uk

jednání, smlouva, dohoda | Zdroj: www.jenniferlewishr.co.uk

 

Zvýšení hlukových limitů zamíří v dohledné době velmi pravděpodobně do druhého kolečka připomínkových řízení. Tentokráte na stoly dalších ministerstev a odpovědných orgánů. Připustil to mluvčí ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň.

Na přímý dotaz, co je pravdy na informacích, že vyhláška možná už dál nebude putovat a bude zasunuta do archivu už po ukončeném interním připomínkovém kole, řekl, že „nic takového není v plánu“.

Po vypořádání interního připomínkového řízení by podle jeho slov měl být materiál standardním způsobem postoupen do vnějšího připomínkového řízení. Dotaz o stopnutí vyhlášky vznesl deník E15 na základě informací od poslankyně Věry Jakubkové.

Té se zvýšení hlukových limitů nelíbilo do té míry, že požádala o vysvětlení, proč by měly být limity zvýšeny, ministryni zdravotnictví Danu Juráskovou. Požádala také o zaslání interních podkladů.

„Bylo mi sděleno, že jde o interní záležitost a podklady mi nemohou být zaslány. Ministryně mi však řekla, že je dost možné, že se materiál nakonec do vlády ani nedostane, protože se celá věc příliš zmedializovala a zpolitizovala,“ sdělila Jakubková.

Podstatou novelizace hlukové vyhlášky, kterou schvaluje pouze vláda, má být zvýšení hlukových limitů pro silnice první třídy, silnice pro motorová vozidla, dálnice a také ve výjimečných případech i pro místní komunikace.

Zatím platné vládní nařízení z roku 2006 stanoví maximum pro venkovní hluk z hlavních silnic na 60 decibelů ve dne a 50 v noci. Ministerstvo zdravotnictví podle zdrojů deníku E15 chce tyto hodnoty zvýšit o pět decibelů.

Kromě toho by součástí novelizace mělo být i prodloužení období, kdy budou uznávány staré hlukové zátěže. Podle ekologických aktivistů vyhovují tyto úpravy především ministerstvu dopravy a jeho státní příspěvkové organizaci Ředitelství silnic a dálnic.


Klíčová slova

Autoři

Jiří Michal, E15

Související články

3.2. Ministerstvo hodlá povolit vyšší limit hluku Ministerstvo hodlá povolit vyšší limit hluku
1 příspěvků
29.10. Za léky se moc utrácí, ožívá plán limitů jako za Ratha Za léky se moc utrácí, ožívá plán limitů jako za Ratha
29 příspěvků
3.2. Možnosti a limity dialýzy Možnosti a limity dialýzy
1 příspěvků

Komentovat článek: Zvýšení hlukových limitů se dále projednává

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné