Přejít na obsah

Zvýší se mzda zdravotníků? Prý od března

zpět
19.1.2017
*peníze, finance, hospodaření
zvětšit*peníze, finance, hospodařeníZdroj: Shutterstock

*peníze, finance, hospodaření | Zdroj: Shutterstock

 

Definitivní dohoda zatím nepadla. Snahou je zvýšení o 10 procent.

Přestože zatím není nic na papíře a odbory Karlovarské krajské nemocnice s vedením společnosti a krajem stále jednají, je to signál, že platy zdravotníků by se konečně mohly zvýšit. A to možná i snad o deset procent a snad prý od března.

Až dosud kraj navrhoval, a také podle krajského radního Jana Bureše (ODS) mohl garantovat navýšení platů pouze o osm až devět procent. „Před časem přislíbili členové vlády i zástupci krajů navýšení mezd zdravotníků o 10 procent v nemocnicích včetně těch zdravotnických zařízení, která jsou zřizována kraji, nebo je v nich kraj hlavním akcionářem. Rozhodně nechceme sestrám a dalším zdravotnickým profesím upřít jejich peníze.

Proto management Karlovarské krajské nemocnice aktivně jedná s jejich zástupci a zatím řešíme možnost, že by navýšení o 10 procent nastalo v březnu,“ potvrdil radní Bureš. Ale zdůraznil, že úhradová vyhláška tak, jak ji na letošní rok nastavilo ministerstvo zdravotnictví, bohužel i přes veškeré proklamace neumožňuje navýšení mezd o avizovanou výši a současné krytí všech provozních nákladů. „Úhrada se navíc váže na splnění výkonnostních kritérií nemocnic a “jistota” navýšení úhrad je tedy až na konci roku,“ vysvětlil problémy radní Bureš. Další jednání s odbory je naplánováno na konec měsíce.


Komentovat článek: Zvýší se mzda zdravotníků? Prý od března

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Zvýší se mzda zdravotníků? Prý od března

Komentáře

1 komentář
Aladar Miazga  | 19. 01. 2017 22:21

Nasrali mne, na Trubune zrusili diskuse. Z principu jsem stranku vymazal z bookmarku. ANANAS.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné