Agel bude mít na 20 let v nájmu nemocnice v Levicích a Komárně

Skupina Agel, která v Česku a na Slovensku provozuje síť zdravotnických zařízení, si na 20 let pronajala Nemocnici s poliklinikou Levice. Smlouvu odsouhlasili krajští zastupitelé. Agel také o 20 let prodloužil současnou nájemní smlouvu ve Všeobecné nemocnici Komárno.

V Levicích chce Agel stabilizovat personální situaci a zahájit nový dlouhodobý investiční program, ke kterému se zavázal ve schváleném investičním plánu. V Komárně se Agel zaměří na obnovu interního pavilonu, výstavbu centrálního příjmu a projekt výstavby komplexního nadregionálního onkologického centra.

V ČR provozuje společnost Agel 11 nemocnic, síť poliklinik, lékáren, laboratoří, distribuční společnosti a další specializovaná zdravotnická zařízení. Od roku 2006 působí také na Slovensku, kde v současnosti provozuje osm nemocnic, specializovanou nemocnici AGEL Clinic v Bratislavě a další zařízení.

Vloni bylo ve zdravotnických zařízeních Agelu v ČR a na Slovensku ambulantně ošetřeno téměř 2,5 milionu lidí, hospitalizováno zhruba 170.000 pacientů a narodilo se zde přes 10.000 dětí. Skupina hospodařila se ziskem 612 milionů korun.

1)
poznámka
Ohodnoťte tento článek!