Americký výrobce léčiv Medicis koupí Inamed za 2,8 miliardy USD

Americký výrobce léčiv Medicis Pharmaceutical Corp. převezme společnost Inamed Corp. za 2,8 miliardy dolarů v akciích a hotovosti. Medicis vyrábí léčiva ošetřující kůži a Inamed prsní implantáty a pomůcky snižující obezitu…

CHICAGO –

Medicis hodlá využít rychle rostoucí poptávky po zákrocích a pomůckách, které zlepšují image. Nyní se Medicis snaží přesvědčit regulátory, aby vpustili silikonové prsní implantáty zpět na trh. Obě firmy zásobují plastické chirurgy a dermatology.

„Pro obě firmy je to skvělé strategické rozhodnutí,“ uvedl analytik společnosti Piper Jaffray. Dodal, že je rostoucí podnikání v estetice atraktivní pro firmy i investory.

Navržená cena představuje 13procentní prémii proti tržní ceně akcií Inamedu. Medicis dodal, že mu transakce mírně sníží zisk v letošním roce a mírně zvýší příští rok.

Nová firma bude mít roční tržby přesahující 700 milionů dolarů, výrobu ve 12 zemích, odbytiště v 60 státech a zhruba 1500 zaměstnanců.

Akcie společnosti Inamed se po zveřejnění zprávy na trhu Nasdaq zvýšily o čtyři procenta, Medicis ale na burze New York Stock Exchange oslabil o šest procent, napsala agentura Reuters.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!