Británie: nové směrnice ohledně interrupce vyvolaly protesty

Britské ministerstvo zdravotnictví vyzvalo lékaře, aby těhotným dívkám do 16 let umožnili rozhodnout se o případném potratu bez vědomí rodičů. Zastánci tohoto postupu poukazují na to, že mladé dívky jsou tak chráněny před případnou intervencí rodičů a mají právo získat odborné informace důvěrnou cestou…

Informuje o tom zpravodajský server BBC.

Ministerstvo zdravotnictví věří, že díky těmto směrnicím se podaří snížit počet gravidit mladistvých a také omezit šíření infekčních nemocí.

Odpůrci tohoto opatření však poukazují na to, že takový postup nebere ohled na právo rodičů vědět, jaké řešení je pro jejich dítě nejlepší. „Rodiče jsou nyní zcela zmateni,“ řekla Victoria Gilicková, aktivistka v oblasti rodinného práva.

„Jsou odsunuti na druhou kolej. Lékaři dětem radí, jak před dospělými utajit veškeré informace o jejich intimním životě, včetně těhotenství a potratu,“ uvedla Gilicková.

Ta se snažila prosadit, aby lékaři nesměli předepisovat antikoncepci dívkám do 16 let bez souhlasu jejich rodičů. S tímto návrhem však neuspěla.

Zástupci odborné veřejnosti poukazují na to, že i takto mladé dívky mají právo na důvěrné lékařské informace a svobodné rozhodnutí.

ZDROJ:

New abortion rules spark protest

(ivb), www.Zdravi.Euro.cz

Ohodnoťte tento článek!