Britská studie: Nevyspalí šéfové jsou na své pracovníky nepříjemní

Čtvrtina Britů ve vedoucích funkcích si z nedostatku spánku přináší na pracoviště špatnou náladu. Polovina nevyspaných manažerů přiznala, že z únavy křičela na své podřízené. Devatenáct procent uvedlo, že z kvůli nedostatku odpočinku hrozilo větší riziko, že pochybí…

„Šéfové, kteří trpí dlouhodobým nedostatkem spánku a mají tendenci chybovat, jsou zodpovědní za miliony britských pracovníků. Je těžké dát přesný recept na to, jak být dobrým šéfem,“ uvedl Charles Leadbeater, autor zprávy z nezávislé agentury Demos.

Originál zprávy
Sleep-deprived bosses shout at home and work

V rámci šetření mezi celou britskou populací se ukázalo, že 39 procent Britů by potřebovalo více spánku. Hlavní příčinou nevyspání je péče o děti, starosti nebo chrápání partnera.

Autoři studie navrhují několik řešení, jak tento problém řešit. Zaměstnavatelé by měli vyhradit dny volna, ve kterých by pracovníci – zvláště ti s malými dětmi – mohli dohnat spánkový deficit. Další návrh počítá s tím, že by ve městech mohly existovat „spací kabinky“, které by fungovaly na stejném principu jako toalety na mince. Nevyspalý pracovník by si tam mohl „dát dvacet“.

(ivb), www.Zdravi.Euro.cz

Ohodnoťte tento článek!