Britské nemocnice zavedou digitální rezervaci termínů

Britské nemocnice, které už řadu let řeší problém dlouhých čekacích dob na operace, zavedou od roku 2005 systém digitálních rezervací. Pacienti si tak budou moci vybrat nemocnici a termín, který jim vyhovuje, u svého praktického lékaře…

Britské nemocnice, které už řadu let řeší problém dlouhých čekacích dob na operace, zavedou od roku 2005 systém digitálních rezervací. Pacienti si tak budou moci vybrat nemocnici a termín, který jim vyhovuje u svého praktického lékaře.

Za software firmy SchlumbergerSema zaplatilo britské ministerstvo zdravotnictví 64.5 milionů liber.

Pacienti by se registrovali u svého praktického lékaře, u kterého by mohli nahlédnout do nabídky volných termínů všech nemocnic Národní zdravotnické služby (NHS).

„Díky elektronické registraci odpadnezdlouhavé vyřizování volných termínů u té které nemocnice. Očekáváme, že se tak podstatně urychlí celkový systém operací,“ uvedl britský ministr zdravotnictví John Reid. V současnosti čekají pacienti i několik týdnů, až jim nemocnice zašle termín operace poštou.

Podstatu problému to neřeší, říkají praktici

Někteří britští praktičtí lékaři však optimismus ministerských úředníků nesdílí.

„Teoreticky je to úžasný projekt, ale v praxi fungovat nebude,“ říká lékař Grant Kelly z Britské lékařské společnosti, kterého cituje server BBC. „Nemocnice vrámci NHS nemají tolik volných míst, aby si pacienti mohli vybírat, které místo a termín se jim hodí. Nelze si představovat, že se budou rezervovat termíny jako letenky. Tento systém nevyřeší základní problém, kterým je převis poptávky po operacích.“

ZDROJ:

Patients set to book online**

**

(ivb), www,Zdraví.Euro.cz, 9.10. 2003

Ohodnoťte tento článek!