Britským lékařům věří 92 procent veřejnosti

Britští lékaři se těší nejvyšší důvěře veřejnosti za posledních dvacet let. 92 procent Britů je přesvědčeno, že jim jejich lékař říká pravdu. Výzkumy zároveň ukázují, že většina tamních lékařů se cítí přepracována. Šest z deseti doktorů uvedlo, že pociťuje podstatně vyšší pracovní zátěž než před dvanácti lety…

Britští lékaři se těší nejvyšší důvěře veřejnosti za posledních dvacet let. 92 procent Britů je přesvědčeno, že jim jejich lékař říká pravdu. Vyplývá to z výsledků průzkumů britské společnosti National Opionion Poll pro stanici BBC. Lékaři se v této ostrovní zemi těší důvěře veřejnosti již tradičně, zatímco politikům a novinářům veřejnost příliš nevěří – (pouze 22 procent Britů si myslí, že ministři říkají pravdu, o žurnalistech tak smýšlí jen 20 procent lidí).

Výzkumy dále ukázaly, že většina tamních praktických lékařů se cítí přepracována. Šest z deseti oslovených doktorů uvedlo, že pociťuje podstatně vyšší pracovní zátěž než před dvanácti lety. Jako nejčastější příčinu uvádějí lékaři příliš velké množství práce, tlak ze strany pacientů, nutnost dodržovat příliš mnoho různých směrnic a zvýšená kontrola místních manažerů.

ZDROJ:

Most GPs 'say they are stressed'

Ohodnoťte tento článek!