Bývalý šéf farmaceutické firmy Shkreli usvědčen z podvodu

Bývalý šéf farmaceutické firmy Martin Shkreli byl uznán vinným z podvodu. Čtyřiatřicetiletý Shrekli byl obviněn z toho, že podvedl investory ve svých investičních fondech a okrádal svoji bývalou farmaceutickou firmu Retrophin, aby financemi z této firmy vyplatil investorům zpět peníze.

Porotci shledali Shkreliho vinným ve třech z osmi bodů obžaloby, v pěti ho osvobodili. Obviněn byl z podvodů s cennými papíry, ze spiknutí za účelem spáchání podvodů s cennými papíry a ze spiknutí za účelem spáchání finančního podvodu za využití informační technologie.

Ještě před procesem se Shkreli stal známý tím, že v roce 2015 jako generální ředitel Turing Pharmaceuticals zvýšil cenu léku na léčbu infekcí Daraprim o 5000 procent. To vyvolalo pobouření mezi americkými zákonodárci a pacienty.

Prokurátoři Shkreliho obvinili z toho, že v letech 2009 až 2014 lhal investorům fondů MSMB, přišel o jejich peníze a vyplatil jim je zpět hotovostí a akciemi zpronevěřenými z Retrophinu, napsaly agentury AP a Reuters.

1)
poznámka
Ohodnoťte tento článek!