Čeští vojáci budovali jádro české polní nemocnice v Basře

Činnost nemocnice by měla být zahájena v neděli dopoledne. I když nemocnice ještě celá nestojí, čeští zdravotníci nezahálejí. Před budovou je rozvinuta polní převazovna…

PRAHA/BASRA – Čeští vojáci včera budovali jádro 7. polní nemocnice v jihoirácké Basře. Jde o centrální část tzv. nemocničního koridoru, ke kterému budou postupně připojovány další speciální moduly. ČTK o tom informoval generální štáb Armády České republiky.

Činnost nemocnice by měla být zahájena v neděli dopoledne. Slavnostně otevřít by ji měl první náměstek ministra obrany Miroslav Kostelka a náčelník Generálního štábu generálporučík Pavel Štefka.

V předchozích dnech vojáci zpevňovali podloží; při umístění některých komponentů nemocnice bylo nutné část plochy vybetonovat.

I když nemocnice ještě celá nestojí, čeští zdravotníci nezahálejí. Před budovou je rozvinuta polní převazovna, kde čeští lékaři denně poskytnou odbornou péči v průměru 50 osobám, uvádí se dále ve zprávě generálního štábu.

Nemocnice měla původně být otevřena už 6. května, kdy Basru navštívil ministr obrany Jaroslav Tvrdík. Problémy s leteckou dopravou jejího materiálu z České republiky, ale i nutnost upravit plochu před vlastní stavbou, ale její otevření opozdily.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!