CNN: Thajsko nabízí turistkám možnost vyhrát novou tvář

plastická chirurgie, plastická operace, plastika

Slečny, dámy a paní, chtěly byste mít jinou tvář, ale nemůžete si dovolit zákrok plastického chirurga? Pak by vám mohla pomoci soutěž, kterou spustil thajský turistický úřad. Jmenuje se Extreme Makeover a třem šťastným ženám nabízí možnost vyhrát operaci obličeje spolu s finanční odměnou 5000 dolarů (asi 100.000 Kč) a luxusní dovolenou.

Jak napsal zpravodajský server CNN, k přihlášení je třeba zaslat fotografie obličeje z různých úhlů, zdravotní zprávu a písemné vysvětlení, proč tak moc toužíte po proměně. Porota tvořená zdravotními odborníky a chirurgy pak vybere tři vítězky – a finalistky budou vyhlášeny 7. května.

Má to pochopitelně i své háčky. Uchazečky budou muset předhodit v plen prostřednictvím on-line zveřejněných videí a fotografií všechny své vady a chyby. Tyto materiály se budou nahrávat na internetové stránky soutěže Extreme Makeover v době, kdy budou v Thajsku na operaci.

A podrobit se budou muset i hlasování veřejnosti, která nakonec rozhodne, která z dívek či žen získá první cenu s finanční hotovostí 5000 dolarů a luxusním cestovním balíčkem. Ale ani další dvě účastnice nevyjdou zkrátka.

Podle pravidel se do soutěže mohou přihlásit dívky a ženy, které nejsou thajské národnosti, je jim od 25 do 45 let a mohou si dovolit zůstat měsíc v Thajsku. Podle oficiálního soutěžního videa se mají do soutěže hlásit ty, které se chtějí stát „opravdovou krasavicí“ díky „příležitosti, která změní život“ a která plní sny. Jediné, co je potřeba – „kliknout a být navždy mladá“.

Finalistky soutěže dávají pořadatelům právo použít jejich jména, fotografie, video i audio nahrávky pořízené před i po operaci, a to ke zveřejnění, propagaci i reklamě.

Cílem soutěže je propagovat zdravotní turistiku v Thajsku, i když země je už teď považována za hlavního tahouna v této oblasti. „Malajsie, Thajsko a Jižní Korea jsou příklady, kde se vládní podpora rok od roku ukazuje jako velmi úspěšná při zvyšování podnikání v tomto oboru,“ uvedl v nové zprávě oborový časopis International Medical Tourism Journal.

Thajsko má 30 zdravotních organizací s prestižní mezinárodní akreditací systému kvality Joint Commission International (JCI), která je považována za hlavního garanta při posuzování kvality a bezpečnosti zdravotních zákroků ve světě.

V roce 2013 přijelo do Thajska odhadem asi 920.000 až 1,2 milionu takzvaných zdravotních turistů. To představuje celosvětově asi deset procent všech pacientů, kteří cestují do zahraničí kvůli zdravotnímu zákroku.

Letos ale kvůli politickým a sociálním nepokojům klesl příliv pacientů – stejně jako ostatních turistů – asi o 40 procent.

Ohodnoťte tento článek!