Čtvrtletní zisk americké farmaceutické Eli Lilly vzrostl

Čtvrtletní zisk amerického farmaceutického koncernu Eli Lilly and Co. vzrostl díky solidnímu prodeji preparátu Zyprexa proti schizofrenii na 692 milionů. Výsledek byl lepší, než analytici očekávali…

NEW YORK – Firma zisk zvýšila na 64 ze 61 centů na akcii, ekonomové dotázaní průzkumovou agenturou Reuters Research v průměru odhadovali zisk na akcii na 60 centů.

Celkové tržby skupiny se ve čtvrtletí zvýšily o 11 procent na 3,09 miliardy dolarů. Bez započtení slabého dolarového kurzu by se tržby Eli Lilly zvýšily jen o šest procent.

Světový prodej preparátu Zyprexa se ve čtvrtletí zvýšil o 15 procent. Zahraniční tržby za tento lék vyskočily o 45 procent na 398 milionů dolarů, v USA se tržby léku zvýšily pouze o dvě procenta na 648 milionů kvůli konkurenci nového preparátu Abilify od skupiny Bristol-Myers Squibb Co.

„Výsledky Eli Lilly vypadaly velmi slušně,“ citovala agentura Reuters jednoho z analytiků. Dodal, že zejména prodej Zyprexy na zahraničních trzích předčil očekávání. Eli Lilly očekává, že jí konkurenční preparát Abilify bude i v následujících měsících snižovat podíl na svém segmentu amerického trhu, napsala agentura.

Více na Reuters: UPDATE 4-Eli Lilly quarterly profit up, helped by Zyprexa.

Ohodnoťte tento článek!