Epidemie eboly si vyžádala 8235 obětí, uvedla WHO

ebola

Epidemie eboly si dosud vyžádala 8235 obětí z celkového počtu 20.747 nakažených. Informovala o tom Světová zdravotnická organizace (WHO), kterou citovala agentura Reuters. Nejhůře postiženou zemí je západoafrická Sierra Leone.

WHO ve svém prohlášení dodala, že existují náznaky, že situace v Sieře Leone se začíná stabilizovat, nicméně stejně v bývalé britské kolonii v týdnu do 4. ledna přibylo 248 nových případů smrtícího onemocnění.

Dalšími nejvíce postiženými zeměmi jsou Libérie a Guinea ležící rovněž v západní Africe. V Libérii ale nových případů nákazy postupně ubývá. Zatímco loni v srpnu a září bylo nově nakažených každý týden více než 300, během pěti dnů na přelomu roku přibylo jen osm nemocných. Častými oběťmi se stávají i zdravotníci, kteří o nemocné pečují. Jak WHO uvedla, dosud bylo nakaženo 838 pracovníků ve zdravotnictví a 495 z nich nemoci podlehlo.

Ebola je virové onemocnění způsobující vysokou horečku a vnitřní krvácení. Zatím proti infekci neexistuje žádný schválený lék ani vakcína, několik nadějných preparátů však lékaři testují.

Ohodnoťte tento článek!