Epidemie malárie v severním Kamerunu si vyžádala na 800 mrtvých

malárie

Téměř 800 lidí už zemřelo při epidemii malárie v severním Kamerunu. Zdravotníci ošetřující více než 12.000 nakažených uvedli, že většinu těch, kdo během posledních tří týdnů na nákazu zemřeli, tvořily děti a těhotné ženy. Informoval o tom zpravodajský server CNN.

„Toto je vážná epidemie, která propukla náhle. Její konec je zatím v nedohlednu,“ řekl CNN doktor Amos Ekane, odborník na malárii z kamerunského města Maroua. Oblast kolem tohoto města zaplavily povodně po silných deštích, což vytvořilo ideální podmínky pro líhnutí komárů.

Nemocnice jsou přeplněné a mnoho nemocných musí zůstávat pod širým nebem bez ochrany alespoň moskytiérou. „Zemřely mi tu už tři děti. A moje žena bezvládně leží na kapačce, kterou jí přivázali na strom,“ řekl CNN o podmínkách v přeplněné nemocnici v Maroue Abubakar Ardo Miro.

Kamerun má všeobecně problém s nedostatkem lékařů. Podle oficiálních údajů tu průměrně připadá jeden lékař na 40.000 pacientů.

1)
“Pojišťovně se však podařilo poprvé v její historii počet pojištěnců udržet. Velký počet pojištěnců byl získán zejména akvizicemi spojenými s projektem elektronických zdravotních knížek a projevil se zde i nový klientsky orientovaný přístup Pojišťovny. Nárůst počtu pojištěnců ve srovnání se Zdravotně pojistným plánem 2010 byl rozhodující pro překročení tvorby Základního fondu zdravotního pojištění i v okamžiku, kdy i za této situace poklesla oproti roku 2009 částka předpisu pojistného z v.z.p. o 1,3% a v porovnání s rokem 2008 dokonce o 1,8%.”
Zdroj: Výroční zpráva VZP ČR 2010 (kapitola 5.1 Základní fond zdravotního pojištění, strana 28).
Ohodnoťte tento článek!