Eutanázii už dostanete v lékárně.
Stojí 60 eur

V belgických lékárnách jsou k mání soupravy na zabíjení nevyléčitelně nemocných pacientů. Za šedesát eur, což je 1800 korun, lze koupit balíčky s injekčními jehlami, stříkačkami a dvěma silnými tišícími prostředky…

Brusel –

Slouží k eutanázii, tedy milosrdné smrti. „Lékař musí nejprve vyzkoušet Norcuron. Ten zabere v devadesáti procentech případů. Když pacient ještě žije, je tu penthonal, který ochromí míchu,“vysvětluje lékárník Paul Perdieus.

Belgie je po Nizozemsku druhým státem na světě, kde je povolena eutanázie. Pacient ale musí lékaře několikrát požádat, aby jeho trápení ukončil a musí nesnesitelně trpět nevyléčitelnou nemocí.

Nový zákon platí v Belgickém království teprve půl roku a za tu dobu v této zemi sešlo se světa s lékařskou pomocí už 259 lidí.

„Čtyřicet procent pacientů žádá smrt doma a pět procent v domovech důchodců. Nechtějí do nemocnice. Proto prodáváme soupravy rodinným lékařům v lékárnách,“řekl Paul Perdieus. Balíček přinášející milosrdnou smrt belgické zdravotní pojišťovny neproplácejí.

Střední Čechy

Ohodnoťte tento článek!