Falešná polská lékařka se prý osm let vzorně starala o pacienty

Osm let trvalo polské nemocnici, než odhalila v řadách svých lékařů podvodnici. Mezitím se žena, kterou vyhodili z medicíny již v prvním roce studia, v jihopolských Gorlicích údajně obětavě starala o pacienty. Pravda vyšla najevo, když si šestatřicetiletá falešná lékařka chtěla zvýšit odbornost…

VARŠAVA – Případ šetří státní zástupce.

„Falešná lékařka pracovala v gorlické nemocnici, vypomáhala na tamní záchranné službě a ordinační hodiny měla také ve dvou nedalekých zdravotních střediscích,“ uvedl Zdzislaw Bochenski ze státního zastupitelství. Žena podle něj vyšetřovala pacienty, vypisovala nemocenské lístky, předepisovala recepty a účastnila

se také nejrůznějších lékařských sympozií.

„Z výpovědí pacientů vyplývá, že byla velmi dobrou lékařkou, která se snažila lidem pomoci a zajímala se o jejich problémy,“ uvedl Bochenski.

Na chybějící vysokoškolský diplom podle něj přišla lékařská komora. Protože dokument nenalezla v lékařčině osobní složce, obrátila se na její fakultu. Podle tamních záznamů byla ale žena vyloučena ze studia v prvním ročníku školy.

„Do nemocnice byla přijata na základě svého životopisu, ve kterém uvedla mimo jiné, že absolvovala lékařskou fakultu. Diplom prý měla dodat později,“ vysvětlil státní zástupce.

Nyní se žena bude zodpovídat hned z několika trestných činů – mimo jiné z ohrožení lidského života a falšování dokumentů. „Vzhledem k tomu, že ještě nebylo dokončeno přípravné řízení, není zatím možné říci, jaký trest ženě hrozí,“ poznamenal státní zástupce.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!