Francouzský biotechnologický NicOx se dohodl s Merckem z USA

NicOx vyvíjí preparáty, které uvolňují látku, jež zesiluje bezpečnost a účinnost některých současných léků. Podle analytiků se Merck bude pravděpodobně zajímat o výzkumy NicOxu v kardiovaskulární medicíně…

PAŘÍŽ – Francouzská biotechnologická společnost NicOx SA bude spolupracovat s koncernem Merck & Co Inc ze Spojených států. Firmy včera podepsaly dohodu, podle níž budou společně vyvíjet nové preparáty. Akcie biotechnologické laboratoře pak díky tomu vyskočily o 22 procent. Finanční podmínky smlouvy včera společnosti nezveřejnily.

Dohoda podle analytiků zvýší důvěru v technologie NicOxu, kterou letos výrazně otřásly znepokojivé výsledky klinických testů preparátu proti bolestem. Zveřejnila je AstraZeneca, jiný partner NicOxu.

Mluvčí francouzské firmy včera uvedl, že spolupráce s Merckem bude spočívat na odlišných základech než spolupráce s AstraZenecou, jejíž preparáty na tlumení bolesti mají jiné chemické složení než léky od NicOxu.

NicOx vyvíjí preparáty, které uvolňují látku, jež zesiluje bezpečnost a účinnost některých současných léků. Podle analytiků se Merck bude pravděpodobně zajímat o výzkumy NicOxu v kardiovaskulární medicíně.

Akcie NicOxu byly odpoledne v jednu chvíli silnější o 18,6 procenta, prodávaly se za 6,05 eura. Akcie společnosti se letos propadaly právě kvůli sporu se společností AstraZeneca ohledně výsledků preparátu AZD3582. Nyní se čeká na rozhodnutí AstraZenecy, zda preparát pustí do třetí fáze testů, připomněla agentura Reuters.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!