Francouzští lékaři vyloučili u Arafata leukemii

Celkový zdravotní stav palestinského předáka Jásira Arafata se zlepšuje a lékaři u něj vyloučili leukemii. Tyto informace jsou obsaženy v první oficiální lékařské zprávě o Arafatově stavu, která dnes byla zveřejněna nemocnicí Percy u Paříže, kam byl předseda palestinské autonomie přepraven minulý pátek…

PAŘÍŽ –

„Klinické vyšetření a první provedené testy dovolily vyloučit hypotézu leukemie. Potvrdily ale abnormální krevní obraz, vysoký počet bílých krvinek a nízký počet krevních destiček,“ přečetla lékařskou zprávu palestinská diplomatka ve Francii Leila Šahídová.

„Kontrolní vyšetření pak ukazují přetrvávání určitých odchylek týkajících se zejména zažívacích funkcí,“ stojí dále v lékařské zprávě, z níž cituje agentura AFP.

Jak zdůraznila Šahídová, jsou dosavadní nálezy francouzských lékařů citovány po dohodě s nemocnicí, a to za účelem umlčení veškerých spekulací o Arafatově zdravotním stavu. Se zveřejněním zprávy souhlasil také palestinský předseda a jeho rodina, dodala Šahídová.

Pětasedmdesátiletý Arafat je v péči lékařů vojenské nemocnice Percy na pařížském předměstí Clamart od 29. října. Převezen tam byl poté, co se jeho zdravotní stav po údajné prodělané chřipce nezlepšoval a ve středu upadl nakrátko do bezvědomí.

Krevní testy, které byly provedeny ještě v Ramalláhu, ukázaly malý počet krevních destiček, což vedlo ke spekulacím o leukemii. Arafatovy žaludeční potíže vyvolaly i poukazy na možnost rakoviny nebo

otravy.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!