ImClone vytvořila po deseti letech ztrát první čtvrtletní zisk

Americké biotechnologické laboratoře ImClone Systems Inc. uzavřely první čtvrtletí s čistým ziskem 62,7 milionu dolarů. Společnost tak vytvořila první
čtvrtletní profit po téměř deseti letech díky licenčním poplatkům a úspěšnému odbytu protirakovinového preparátu Erbitux…

NEW YORK –

Společnost, na kterou se zaměřila pozornost kvůli sporným akciovým obchodům Marthy Stewartové, vykázala v prvním čtvrtletí minulého roku ztrátu 34,8 milionu dolarů.

V solidním výsledku se projevily také platby od partnerských společností Merck KGaA z Německa a Bristol-Myers Squibb Co. ze Spojených států právě za

pokrok ve vývoji a výrobě léku Erbitux.

Čtvrtletní tržby ImClone vyskočily více než pětinásobně na 109,6 milionu dolarů. Za leden až březen minulého roku ImClone utržila 19,6 milionu. Tržby ImClone za Erbitux v prvních pěti týdnech od únorového uvedení na trh dosáhly 17,5 milionu dolarů, z čehož firma obdržela od partnerů podíl 6,8 milionu dolarů.

„Těch 6,8 milionu konečně ukazuje, že uvedení (preparátu) mělo nakonec dobrý start,“ uvedl k výsledku jeden z analytiků. Regulátoři přitom Erbitux ještě v prosinci 2001 zamítli.

Akcie společnosti ale spadly ještě před oznámením nesouhlasu regulátora, protože se zakladatel a tehdejší ředitel laboratoří Sam Waksal pokusil své akcie ImClone prodat. Waksala a jehobratra Harlana se pak firma zbavila. Kvůli prodeji akcií ImClone se dostala před soud i Waksalova přítelkyně Martha Stewartová.

Akcie ImClone dnes díky solidnímu výsledku posílily o 4,09 dolaru na 77,16 dolaru. V jednu chvíli vyskočily až na 80,35 dolaru, napsala agentura Reuters.

Ohodnoťte tento článek!