Italská policie zadržela 12 pediatrů, odrazovali matky od kojení

miminko, porod, kojení

Za údajnou korupci italská policie zadržela 12 dětských lékařů, kteří prý přijímali luxusní dárky a drahé dovolené od firmy vyrábějící náhražku mateřského mléka. Odrazovali za to prý matky od kojení. Podle agentury Reuters jsou pediatři zatím v domácím vězení.

Kromě lékařů, z nichž dva působili jako primáři dětských oddělení v renomovaných nemocnicích, policie zadržela také jednoho úředníka a pět obchodních zástupců pracujících pro tři různé společnosti vyrábějící umělou stravu.

Podle policie kontaktovali pediatry a přesvědčovali je, aby předepisovali novorozencům dětskou výživu, a to „v rozporu se všeobecně přijímaným vědeckým názorem o potřebnosti mateřského mléka“.

Chování lékařů už odsoudila i italská ministryně zdravotnictví Beatrice Lorenziniová.

Obchodní zástupci firem údajně za tyto služby lékaře odměňovali dárky v hodnotě „stovek tisíc eur“. Mezi předměty, které pediatři dostávali, byly prý i chytré telefony, počítače, televizory, klimatizace a výlety do Indie, USA, Paříže, Londýna či Istanbulu. Podle policie není zatím jasné, zda zástupci jednali na pokyn firem, nebo z vlastní iniciativy.

Ohodnoťte tento článek!