Italský zdravotník se v Sieře Leone nakazil ebolou

ebola, letiště

V Sieře Leone se ebolou nakazil italský zdravotník. S odvoláním na italské ministerstvo zdravotnictví o tom informovala agentura DPA. Muže ze Sardinie převezli do specializované nemocnice v Římě. Ebola je v západní Africe na ústupu, dál se však objevují nové případy nákazy právě v Sieře Leone a také v Guineji.

Libérie byla prohlášena za prostou nemoci minulý týden.

Spolupracovník humanitární organizace Emergency se nakazil během svého nasazení v okolí sierraleonského hlavního města Freetownu. Do vlasti se vrátil minulý týden v pátek, v neděli se u něj projevily první příznaky a první testy prokázaly v jeho těle přítomnost smrtelného viru.

Z infekčního oddělení nemocnice v Sassari byl zdravotník převezen do Říma. V místních laboratořích nyní probíhají další krevní testy, které by měly definitivně potvrdit diagnózu.

V Itálii jde už o druhý případ eboly. Loni v listopadu se v Africe nemocí nakazil italský lékař, který působil v řadách stejné charitativní organizace v Sieře Leone. Z nemoci se po převozu na léčení do italské metropole úspěšně zotavil a v lednu byl z léčení propuštěn.

Nejhorší epidemie eboly v dějinách, která se začala šířit od prosince 2013 z odlehlé oblasti v jihovýchodní Guineji, si podle WHO vyžádala už přes 11.000 životů. Nemocí se nakazilo více než 26.500 lidí.

Ohodnoťte tento článek!