Jižní Korea hlásí 14 nových případů nákazy koronavirem MERS

Jižní Korea ohlásila 14 nových případů nákazy koronavirem MERS, čímž celkový počet infikovaných vzrostl na 122. Bilance obětí zůstává na devíti, poprvé po několika dnech se tak počet mrtvých nezvýšil, napsala agentura DPA.

Osm z nově nakažených se podle ministerstva zdravotnictví infikovalo na jedné z klinik v Soulu. Ve středu Korea oznámila 13 nových případů, všechny měly původ v nemocnicích.

Jižní Korea má největší počet případů infekce MERS mimo oblast Blízkého východu, kde se choroba v roce 2012 objevila poprvé. Do země nákazu zavlekl jeden z místních podnikatelů, který se počátkem května vrátil ze zemí Blízkého východu a poté navštívil několik nemocnic, aniž se vědělo, že má MERS. Lékařům trvalo několik dní, než se jim u něj podařilo určit správnou diagnózu.

Infekci MERS (Middle East Respiratory Syndrome) způsobuje koronavirus z téhož kmene, jako je virus zodpovědný za onemocnění SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome), jež v roce 2003 usmrtilo na 800 lidí. Úmrtnost na MERS je podle WHO podstatně větší, tento virus se ale šíří pomaleji než SARS. Celosvětově se virem MERS infikovalo přes 1250 lidí a zemřelo jich 448. Nejvíce obětí zaznamenala Saúdská Arábie.

Ohodnoťte tento článek!