Kavkazský muftí chce zavést obřízku pro všechny ženy v Rusku

Pro zavedení povinné ženské obřízky v celém Rusku se vyslovil nejvyšší severokavkazský muslimský duchovní Ismail Berdijev. Napsala to agentura Interfax. Všechny ženy je podle něj třeba obřezat, aby se vymýtily zvrácenosti a snížila se sexuální žádost.

„Sexualitu žen je třeba omezit. Bylo by dobře, kdyby se obřízka zavedla u všech žen. Ženu přece nejvyšší vytvořil proto, aby rodila a vychovávala děti. Zvráceností by bylo méně,“ uvedl Berdijev v rozhovoru pro Interfax.

Podle ruských expertů se ženská obřízka v Rusku tajně praktikuje, častá je zejména v odlehlých venkovských regionech severního Kavkazu. Operacím jsou údajně vystaveny většinou malé dívky ve věku do tří let, ale v některých případech i dvanáctileté. Jen zřídka proběhne zákrok pod lékařským dohledem.

Dětský fond UNICEF uvádí, že na světě se obřízce podrobilo 200 milionů žen a že nejčastěji je prováděna v mnoha afrických zemích, na Blízkém východě a v Asii. O praktikování krvavého a nebezpečného rituálu na Kavkazu se v Rusku příliš nepíše, stejně jako o dalších reliktech středověkých tradic, jakými jsou nucené svatby nebo vraždy ze cti.

Ohodnoťte tento článek!