Každé desáté dítě v USA žije s rodičem alkoholikem

Každé desáté dítě žije ve Spojených státech s rodičem závislým na alkoholu. Vyplývá to ze studie americké vlády citované agenturou Reuters, podle níž těmto dětem ve zvýšené míře hrozí zdravotní a psychické problémy.

Studie analyzovala data z let 2005 až 2010 a došla k závěru, že v průměru žilo v této době s rodičem alkoholikem 7,5 milionu dětí, tedy asi 10,5 procenta populace mladší 18 let.

Většina těchto dětí, v průměru 6,1 milionu, žila v domácnostech s oběma rodiči a asi 1,4 milionu dětí v domácnostech s jedním rodičem. V takových domácnostech byla většinou – v 1,1 milionu případech – osobou zneužívající alkohol matka.

Děti, které žijí s jedním nebo oběma rodiči závislými na alkoholu, podle odborníků čelí velkému riziku, že se u nich projeví problémy psychického rázu, jako například deprese nebo úzkost. Oproti běžné populaci je u těchto dětí také pravděpodobnější, že je rodiče zanedbávají nebo zneužívají. Asi čtyřikrát se u nich navíc zvyšuje pravděpodobnost, že budou sami čelit problémům s alkoholem.

Ohodnoťte tento článek!