Libérie oznámila již druhé úmrtí na ebolu

Libérie oznámila úmrtí dalšího pacienta na ebolu. Od konce června, kdy se tam onemocnění znovu objevilo, mu podlehli už dva lidé, uvedl zástupce národního týmu pro boj s ebolou Francis Karteh. Libérie přitom už na začátku května oznámila, že s epidemií tohoto nebezpečného onemocnění se již vypořádala.

„Máme tu teď čtyři (léčené) případy. Celkem tak bylo v Libérii potvrzeno šest případů, z nichž dva lidé zemřeli,“ uvedl Karteh, jehož citovala agentura AFP.

Libérie byla spolu se Sierrou Leone a Guineou postižena onemocněním eboly nejvíce. Epidemie v těchto afrických zemích od prosince 2013 zabila na 11.000 lidí a téměř polovina z nich připadla na Libérii. Devátého května liberijské úřady oznámily, že v zemi už ebola není.

Náměstek na liberijském ministerstvu zdravotnictví sdělil, že nejnovější obětí této obávané, vysoce nakažlivé nemoci se v neděli stala mladá žena. Podařilo se prý najít souvislost mezi ní a sedmnáctiletým mladíkem, který nemoci podlehl v červnu.
Karteh se obává dalšího šíření nákazy. Vyzval proto o
byvatele, kteří se dostali do kontaktu s nakaženými, aby zdravotníky o tomto kontaktu informovali, pokud se u nich objeví horečka.

Ohodnoťte tento článek!