Mali oznámilo druhé úmrtí na onemocnění virem eboly

Ebola, virus,Ebola virus

Mali oznámilo druhé úmrtí na onemocnění virem eboly. Uvedla to agentura Reuters. Případ není spojen s prvním, který se týkal úmrtí dvouleté holčičky koncem října ve městě Kayes, kam přijela ze sousední Guinei.

Novou obětí se stal v hlavním městě Bamako zdravotník, který zde ošetřoval jednoho pacienta z Guinei, kde trpí ebolou mnoho lidí. Klinika, kde zemřel, byla znepřístupněna policejními kordony.

Lidé z blízkosti obou malijských obětí eboly se musejí podrobit karanténě v délce 21 dní, jak trvá inkubační doba tohoto smrtelného onemocnění.

V současné době neexistují proti tomuto virovému onemocnění žádné schválené léky a vakcíny, několik slibných preparátů se ale zkouší. Dvě nadějné očkovací látky se testují v Evropě, Africe a v USA, výsledky mají být známé do prosince. Odborníci předpokládají, že do poloviny příštího roku by se do Afriky mohly dostat stovky tisíc vakcín proti ebole.

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) se virem eboly způsobujícím krvácivou horečku nakazilo v západní Africe více než 13.200 lidí, z nichž asi 5000 nemoci podlehlo. Nejvíce epidemií postižené jsou Libérie, Sierra Leone a Guinea.

Ohodnoťte tento článek!