Mečiar si léčí neznámé zdravotní potíže v košické nemocnici

Bývalý slovenský premiér Vladimír Mečiar leží už od pondělí s neznámou diagnózou v nemocnici v košické čtvrti Šaca. „Pan doktor Mečiar se na nás obrátil, zda bychom byli ochotní ho přijmout s jeho těžkostmi. Přijali jsme ho a děláme diagnostický proces, analýzu choroby,“ řekl zástupce nemocnice Imrich Tóth…

BRATISLAVA – Bývalý slovenský premiér a předseda opoziční Lidové strany – Hnutí za demokratické Slovensko (LS-HZDS) Vladimír Mečiar leží už od pondělí s neznámou diagnózou v nemocnici v košické čtvrti Šaca.

„Pan doktor Mečiar se na nás obrátil, zda bychom byli ochotní ho přijmout s jeho těžkostmi. Přijali jsme ho a děláme diagnostický proces, analýzu choroby,“ řekl zástupce nemocnice Imrich Tóth. Mečiar podle něj netrpí „ničím vážným“.

Vedení nemocnice neuvedlo, jak dlouho si Mečiar u nich ještě poleží. Podle televize Joj expremiér leží ve speciálně upraveném nemocničním pokoji. Sám Mečiar ve středu odmítl reagovat na dotazy novinářů ohledně zdraví.

Mečiar si vždy snažil držet pověst abstinenta s pevným zdravím. O jeho zdravotním stavu se nicméně spekulovalo už za působení v čele vlády. Například v dubnu 1996 vyvolala rozruch Mečiarova třítýdenní nepřítomnost na veřejnosti.

Jeho tiskoví zástupci tehdy uvedli, že trpěl vleklou infekcí dýchacích cest virového původu a zánětem vnějších zvukovodů.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!