Přejít na obsah

Metropole Sierra Leone hlásí po týdnech nové případy eboly

zpět
24.6.2015
Ebola, virus,Ebola virus
zvětšitEbola, virus,Ebola virus
Autor: Ayacop

Ebola, virus,Ebola virus | Autor: Ayacop

 

Po několika týdnech bez nových případů nákazy ebolou hlásí Freetown, metropole Sierra Leone, dva nově nakažené. Dnes o tom informovala agentura DPA s tím, že pro tuto africkou zemi, která stále není schopná nemoc zastavit, to znamená další neúspěch v boji proti epidemii krvácivé horečky.

Šéf národního centra proti ebole Paulo Conteh dnes řekl, že v rámci opatření proti dalšímu šíření virové infekce jsou pod hrozbou vězení zakázány tajné pohřby a také mytí mrtvých. V obzvláště postižených regionech země, jako jsou Port Loko a Kambia, platí po setmění zákaz vycházení.

Počet nových případů nákazy v Sieře Leone se v poslední době výrazně snížil, přesto se ale ukazuje jako velmi obtížné dostat infekci pod kontrolu. Podobná je situace také v sousední Guineji. Obě země hlásí asi 30 nových případů týdně. Naopak v Libérii se zdá, že se virus podařilo porazit.

Trojice afrických zemí byla nákazou nejhůře postižena. Virem eboly se dosud nakazilo přes 27.000 lidí, z nichž zhruba 11.200 nemoci podlehlo. Takřka všechny oběti zemřely ve zmíněných státech.


Komentovat článek: Metropole Sierra Leone hlásí po týdnech nové…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné