Motivem vraždy Bushova kardiologa mohla být pomsta, tvrdí policie

Ilustrační foto

Muž podezřelý ze zastřelení kardiologa někdejšího prezidenta George Bushe staršího Marka Hausknechta možná chtěl pomstít svoji matku, která před 20 lety zemřela Hausknechtovi na operačním stole. Šéf policie v texaském Houstonu Art Acevedo to dnes uvedl na tiskové konferenci. Podezřelý 62letý Joseph James Pappas by podle něj měl být pokládán za nebezpečnou, ozbrojenou osobu s možnými sklony k sebevraždě.

Pětašedesátiletý doktor Hausknecht zemřel v Houstonu 20. července. Při ranní cestě na kole do práce jej minul jiný cyklista jedoucí v opačném směru. Ten poté zastavil, otočil se a vypálil dvě rány na vzdalujícího se Hausknechta. Když byl převezen do nemocnice, byl už po smrti.

Na Pappase byli vyšetřovatelé upozorněni v úterý, řekl Acevedo, avšak neupřesnil, jakým způsobem. Při prohlídce bydliště podezřelého pak policie našla důkazy, které jej spojují se zabitím Hausknechta, napsala agentura AP. Poslední informace o podezřelém jsou prý z úterního rána, kdy odeslal sms zprávu, v níž adresátovi psal, že si chce vzít život. Acevedo uvedl, že Pappase nikdo neviděl nejméně 36 hodin.

Zesnulého kardiologa popsali pozůstalí jako pokorného a štědrého muže, kterého jeho pacienti zbožňovali. Hausknecht v roce 2000 pomáhal také americkému exprezidentovi Bushovi staršímu, který se potýkal se srdeční arytmií. Bývalá hlava státu po smrti doktora uvedla, že Hausknecht byl fantastický kardiolog a dobrý člověk“.

Ohodnoťte tento článek!