Některé známé léky už mizí z lékáren

Některé léky postupně mizí z českokrumlovských lékáren a nahradí je jiné, dražší. „Vyprodali jsme už riboflavin, oční kapky Lacrisin a surgan – lék proti bolesti, který ale není zatím ničím nahraditelný,“ řekla lékárnice z českokrumlovské provozovny na Špičáku…

Českokrumlovsko – Některé léky postupně mizí z lékáren a nahradí je jiné, dražší. „Vyprodali jsme už riboflavin, oční kapky Lacrisin a surgan – lék proti bolesti, který ale není zatím ničím nahraditelný,“ sdělila doktorka farmacie z českokrumlovské lékárny na Špičáku Hana Kucharčíková. „Acylpirinu a paralenu máme zatím dost,“ ubezpečila.

V žádné z lékáren na Českokrumlovsku to nevypadá, že by si lidé snažili nakoupit léky do zásoby. To, že nedostanou lék, na který jsou zvyklí, jim ale občas zdvihne hladinu adrenalinu.

„Došel nám také dinyl – klasické analgetikum. Lidi netěší, když nezískají ozkoušené a levné léky, které dobře snášejí. Chápou ale, že my za to nemůžeme,“ řekla Hana Kucharčíková.

„Došly nám například čípky na hemeroidy Aviril H, které stály třicet korun. Nahradila je mast za sto dvacet korun. To je pro lidi nepříjemné zjištění,“ přitakala majitelka frymburské lékárny Stanislava Cihlářová. „Za každý lék, který zmizí, ale existuje náhrada,“ dodala.

Lékárna na kaplickém náměstí funguje stále stejně, její pracovníci zaznamenali jenom výpadek v dodávce surganu.

„Oficiálně nás nikdo žádným přípisem o těchto změnách neinformoval. Víme pouze to, co se dozvídáme z médií,“ konstatovala magistra Renata Tišerová.

ZUZANA KYSELOVÁ, Českokrumlovské listy

Ohodnoťte tento článek!