Německá Merck zvažuje prodej divize spotřebitelských léčiv

Německá farmaceutická a chemická společnost Merck KGaA uvažuje o prodeji své divize spotřebitelských léčiv v hodnotě 860 milionů eur (přes 22 miliard Kč), aby se mohla plně soustředit na oblast vědy a technologie.

Prodej včera oznámilo vedení firmy. Akcie společnosti na zprávu zareagovaly růstem o 2,9 procenta. Odborníci už léta poukazovali na to, že sekce, která vyrábí potravinové doplňky Seven Seas a Bion a nosní kapky Nasivin, postrádá konkurenceschopnost. Podle zdrojů agentury Reuters management neoficiálně hledá kupce už roky. Prodeji však nebyla nakloněna rodina majitelů, která ovládá 70 procent firmy a upřednostňuje diverzifikaci.

Německý výrobce uvedl, že zvažuje jak plný, tak částečný prodej sekce, jakož i strategické partnerství. Proces je však v počátečním stadiu a žádné rozhodnutí zatím nepadlo.

Společnost Merck vznikla před více než 300 lety. Patří tak mezi nejstarší farmaceutické podniky na světě a je mimo jiné také největším světovým producentem tekutých krystalů, které se používají v obrazovkách. Německý Merck KGaA nemá žádnou spojitost s americkým farmaceutickým koncernem Merck & Co.

1)
poznámka
Ohodnoťte tento článek!