Německá zdravotní sestra obviněna ze zabíjení pacientů

Zdravotní sestra z německého Straubungu je podezřelá, že zabila nejméně dva těžce nemocné pacienty silnými dávkami morfinu. Kromě toho je vyšetřováno nejméně pět dalších podezřelých případů úmrtí pacientů na straubingské klinice svaté Elisabethy, kde působila…

BERLÍN –

Jak oznámila německá policie, na 48letou ženu byla uvalena vazba. Při výsleších přiznala, že pacientům dávala nadměrné dávky silných prostředků proti bolesti.

Na nesrovnalosti upozornila sama nemocnice, když na jednom oddělení zjistila

zmizení značných dávek morfinu.

Podezření vyšetřovatelů se brzy soustředilo na sestru, která v nemocnici pracovala přes 20 let a v poslední době měla funkci zástupkyně hlavní staniční sestry.

Státní zastupitelství odmítlo zveřejnit jména pacientů, u nichž je podezření, že byli usmrceni. Klinika svaté Elisabethy je zřízena společně městem Straubing, jedním klášterním řádem a spolkem Caritas. Patří k nejvýznamnějším v Bavorsku, každý rok ošetří přes 17 tisíc pacientů.

Bavorsko již zažilo podobný případ loni v červenci. Zřízenec nemocnice v Sonthofenu byl zadržen pro podezření, že zabil nejméně 29 těžce nemocných pacientů. Při výsleších to zdůvodnil tím, že mu nemocných bylo líto a chtěl skončit jejich utrpení. Soud s ním se ještě nekonal.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!