Německo se potýká s nejhorší vlnou spalniček za několik let

Německo se potýká s nejhorší vlnou spalniček za poslední roky. Loni tam lékaři zaznamenali 1774 případů nemoci, což je desetinásobek proti roku 2012, uvedl deník Die Welt. Úřady upozorňují, že velkou část nemocných tvoří dospělí, a vyzývají k masovému očkování těch, kdo se mu v dětství vyhnuli.

Podle údajů Institutu Roberta Kocha, který se zabývá infekčními nemocemi, bylo v Německu loni zaznamenáno nejvíc případů spalniček od roku 2006. Nejvíce onemocnění hlásí lékaři z Bavorska a z Berlína, v těchto spolkových zemích odhalili téměř 1300 nemocných.

Lékařské zprávy ukazují, že téměř polovina nakažených byli lidé starší 20 let. Vzhledem k tomu, že spalničky jsou označovány za dětskou nemoc, bývá onemocnění u dospělých odhaleno později, a spalničky jim tak mohou způsobit vážnější problémy. Nemoc můžou při těžkém průběhu provázet zápal plic nebo encefalitida.

Podle Institutu Roberta Kocha je v současnosti většina německých dětí před nemocí chráněna, očkování jich podstoupí 95 procent. Problémem ale mohou být dospělí, kteří se v dětství vakcíně vyhnuli a nyní je může nemoc ohrozit. Institut proto vyzývá k masivní kampani zaměřené na očkování dospělých. Ministerstvo zdravotnictví se k návrhu zatím nevyjádřilo.

Na spalničky není žádný specifický lék. Léčí se pouze projevy onemocnění – horečka a další nepříjemné symptomy.

Ohodnoťte tento článek!