New York: Obětem pomáhá asociace nemocnic

Ve spolupráci se státní správou pomáhá organizovat pomoc těm, kteří přežili úterní masakr ve Světovém obchodním centru, a jejich blízkým rovněž asociace nemocnic státu New York (Greater New York Hospital Association)… Asociace odkazuje na zvláštní telefonní linku (212/560-2730), na níž získá informace každý, kdo hledá svého blízkého v newyorských lůžkových zařízeních. Obracet se sem případně mohou i rodiny ze zahraničí včetně ČR…

Ve spolupráci se státní správou pomáhá organizovat pomoc těm, kteří přežili úterní masakr ve Světovém obchodním centru, a jejich blízkým rovněž asociace nemocnic státu New York (Greater New York Hospital Association). Tato organizace, která vznikla již v roce 1904, sdružuje kolem 200 neziskových nemocnic i různých ošetřovatelských ústavů. Nyní zajišťuje vše, co je v těchto dnech pro obyvatelstvo nezbytné, včetně shromažďování darů od sponzorů či poskytování pomoci při post-traumatickém stresu. Asociace odkazuje na zvláštní telefonní linku (212/560-2730), na níž získá informace každý, kdo hledá svého blízkého v newyorských lůžkových zařízeních. Obracet se sem případně mohou i rodiny ze zahraničí, včetně ČR, pokud se jejich blízcí v době tragických událostí nacházeli v New Yorku.

Zmíněná asociace nemocnic má již z minulosti značné zkušenosti se zajišťováním dostatku krve, neboť spolupracuje s federální administrativou pro kontrolu potravin, léčiv i krevních výrobků. Z materiálů, jež asociace publikuje na webové stránce, je patrna určitá obava USA z krevních výrobků dovážených z evropských zemí v souvislosti s tzv. nemocí šílených krav. USA zachovávají zvýšenou opatrnost i ve vztahu k dárcům krve, kteří nějakou dobu pobývali v Evropě.

(boš)

více na www.gnyha.org

Ohodnoťte tento článek!