Od října zemřelo v Číně na ptačí chřipku už 161 lidí

Čína

Už 161 lidí od října podlehlo v Číně ptačí chřipce. To je nejvíce úmrtí zaznamenaných v průběhu jedné chladné sezony od roku 2013, kdy byly v zemi registrovány první případy přenosu viru H7N9 na člověka. S odvoláním na čínské vládní úřady o tom informovala agentura Reuters.

Jen za letošní únor si virus H7N9 vyžádal 61 obětí, případů nákazy bylo registrováno 160. V lednu na ptačí chřipku zemřelo v Číně 79 infikovaných.

První případy přenosu viru H7N9 na člověka byly v Číně zjištěny v březnu 2013. Od té doby čínské úřady zaregistrovaly více než 1000 případů infekce a z toho téměř 40 procent pacientů nákaze podlehlo.

S ptačí chřipkou se nyní potýkají i Jižní Korea a Japonsko, kde byly kvůli epidemii v této chladné sezoně vybity už miliony kusů drůbeže, uvedl Reuters.

Chřipkový virus H7N9 je považován za méně nakažlivý než kmen H5N1, který Světová zdravotnická organizace (WHO) spojuje v posledním desetiletí se stovkami úmrtí po celém světě. Nepředpokládá se, že se H7N9 přenáší mezi lidmi, ale spíše nakaženou drůbeží.

Ohodnoťte tento článek!