Pečovatel, který v Británii kontaminoval infuze, dostal doživotí

Pečovatel, který v Británii záměrnou kontaminací fyziologického roztoku inzulinem zabil dva lidi a dalším 19 osobám způsobil vážné zdravotní komplikace, dostal doživotní vězení. Příslušný verdikt vynesl soud v severoanglickém Manchesteru.

Na svobodu se ošetřovatel podle BBC bude moci dostat nejdříve za 35 let, kdy může požádat o podmínečné propuštění.

Případy se odehrály na přelomu let 2011 a 2012 v nemocnici ve Stockportu nedaleko Manchesteru. Victorino Chua původem z Filipín vstřikoval inzulin do infuzí, které pak bez jakéhokoli podezření ostatní sestry a pečovatelé podávali postarším pacientům.

Předávkování inzulinem vyvolalo u pacientů náhlé zhoršení jejich stavu, což v nemocnici vedlo k panice a chaosu. Deník The Telegraph uvedl, že policie kvůli otravám zvažovala, že kliniku z bezpečnostních důvodů zcela uzavře.

Mezi důkazním materiálem v procesu byl dopis, ve kterém Chua uvádí, že býval andělem, který se změnil v ďábla, a že ho tíží činy, které si s sebou vezme do hrobu. Motiv jeho počínání není znám, má se za to, že takto dával průchod své frustraci. Vyšetřovatelé Chuu označili za narcistického psychopata.

Ohodnoťte tento článek!