Přejít na obsah

Počet nakažených ebolou prý může dosáhnout 20.000 za šest týdnů

zpět
23.9.2014
MSF: Ebola je v Ugandě pod kontrolou
zvětšitMSF: Ebola je v Ugandě pod kontrolou
Autor: Claude Mahoudeau/MSF

MSF: Ebola je v Ugandě pod kontrolou | Autor: Claude Mahoudeau/MSF

 

Počet lidí nakažených ebolou by v západní Africe mohl dosáhnout 20.000 už na začátku listopadu, pokud se nezavedou přísná opatření proti šíření nákazy. Vyplývá to z nového odhadu, který zveřejnila Světová zdravotnická organizace (WHO).

Epidemie smrtícího viru si podle ní zatím vyžádala nejméně 2811 mrtvých, tedy více než polovinu z 5864 nemocných. Pokud se neudělá nic proti jejímu šíření, hrozí prý, že nákaza by v oblasti mohla přetrvávat i několik let.

WHO již na konci srpna varovala, že počet nakažených ebolou by mohl přesáhnout 20.000 v příštích devíti měsících.

V článku, který zveřejnila odborná revue New England Journal of Medicine, nyní experti WHO a Královské univerzity tvrdí, že počet případů nákazy nadále poroste exponenciálně, pokud pacienti nebudou umístěni do izolace a nebude se pátrat po lidech, se kterými nakažení přišli do styku, citovala ze studie agentura Reuters.

Nejnovější studie zachycuje odhady na základě údajů ze třetí vlny šíření viru v Guineji, Sieře Leone a epidemií nejvíce zasažené Libérii. Virus se rozšířil i do Nigérie a do Senegalu. Mezi nakaženými je i přes 300 lékařů a dalších zdravotnických pomocníků, nejméně 151 z nich nákaze podlehlo. Ebola je virové onemocnění způsobující vysokou horečku a krvácení. Zatím proti němu neexistuje žádný schválený lék ani vakcína, takže úmrtnost na nákazu je vysoká.


Komentovat článek: Počet nakažených ebolou prý může dosáhnout 20.0…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné