Pojišťovny v USA asi změní postoj k obezitě

Zdravotní pojišťovny po celém světě váhají přispívat na léčbu obezity. Nikdo v současné době nepředpokládá, že by se situace v nejbližší době změnila. Určitého průlomu možná dosáhne demonstrativní výzkum, kterého se zúčastní 1800 osob, které jsou pojištěny v rámci amerického pojišťovacího programu Medicare…

Přesto, že je známo, že obezita zvyšuje riziko kardiovaskulárních chorob, diabetu a také onkologických onemocnění, zdravotní pojišťovny po celém světě váhají přispívat na její léčbu.

Nikdo v současné době nepředpokládá, že by se situace v nejbližší době změnila. Určitého průlomu možná dosáhne demonstrativní výzkum, kterého se zúčastní 1800 osob, které jsou pojištěny v rámci amerického pojišťovacího programu Medicare pro státní zaměstnance.

Jeho cílem je ukázat, že nízkotučná dieta, pravidelné cvičení a změna životosprávy mohou výrazně ovlivnit zdravotní stav kardiovaskulárních pacientů. To v důsledku vede ke snížení poplatků za lékařskou péči nebo hospitalizaci.

Část pacientů, již se projektu zúčastní, jsou čekatelé na bypass (operace zúžené nebo uzavřené tepny) nebo angioplastiku (rekonstrukce cévy). Právě těmto pacientům byla nabídnuta možnost držet nízkotučnou dietu.

Předchozí studie prokázaly, že u lidí, kteří změnili své stravovací návyky i životosprávu, se snížilo riziko kardiovaskulárních potíží.

Hrazení léčby obezity a preventivní programy mohou snížit náklady na zdravotní péči.

Právo

Ohodnoťte tento článek!