Pololetní čistý zisk Sanofi-Synthelabo vzrostl o pětinu

Pololetní čistý zisk francouzské farmaceutické společnosti Sanofi-Synthelabo vzrostl o pětinu na 1,14 miliardy eur. Jde o čistý zisk bez započtení jednorázových položek a odpisů nehmotného majetku. Výsledek byl mírně lepší, než analytici očekávali…

PAŘÍŽ –

Provozní zisk Sanofi se zvýšil na 1,73 miliardy z 1,39 miliardy eur před rokem. Pololetní tržby Sanofi zveřejnila již dříve, dosáhly 4,46 miliardy eur. V číslech se projevil dobrý odbyt hlavních preparátů z nabídky skupiny. Jde o Plavix, Ambien, Avapro a Eloxatin.

Analytici odhadovali očištěný čistý zisk na 1,11 miliardy eur a provozní zisk na 1,68 miliardy eur. Jde o poslední výsledkovou zprávu, v níž Sanofi uvedla čísla sama za sebe před spojením s koncernem Aventis. Fúzí vznikl třetí největší farmaceutický koncern na světě.

V předpovědi na celý rok společnost zopakovala předchozí prognózu, že jí bez započtení Aventisu vzroste zisk o 15 procent, pokud by byl průměrný devizový kurz 1,25 dolaru za euro. Koncern Sanofi-Aventis oficiálně vznikl 20. srpna, připomněla agentura Reuters.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!