Pololetní zisk farmaceutické firmy Krka stoupl o 66 procent

Slovenská farmaceutická společnost Krka zaznamenala v prvních šesti měsících letošního roku nárůst zisku o 66 procent. Čistý zisk společnosti stoupl na 8,3 miliardy tolarů (1,09 miliardy českých korun) z pěti miliard tolarů v prvním pololetí roku 2003…

LUBLAŇ – vyplývá z úterního prohlášení.

Provozní zisk společnosti, která je podle tržní kapitalizace největší firmou ve Slovinsku, se zvýšil na 9,8 miliardy z loňských 6,2 miliardy tolarů. Čisté tržby stouply o 23 procent na 58,1 miliardy tolarů. K růstu tržeb nejvíce přispělo zahájení prodeje dvou produktů na kardiovaskulární onemocnění v západní Evropě. Krka je také největším slovinským exportérem, na vývoz jdou tři čtvrtiny produkce firmy, napsala agentura Reuters.

Firma na svých internetových stánkách dodala, že prodej léků na předpis se v prvním pololetí zvýšil o 24 procent. Výsledky podpořil hlavně silný výkon za trzích v západní Evropě. O více než deset procent se zvýšil také prodej v některých dalších zemích, jako jsou Slovinsko, Bulharsko, Česká republika a Makedonie.

Krka vyrábí léky na předpis i pro volný prodej, ale také veterinární léky a kosmetické produkty. Prodej léčiv se na celkových tržbách podílí 93 procenty, z toho prodej léků na předpis 83 procenty. Z prodeje veterinárních léků pochází čtyři procenta a z kosmetických produktů tři procenta celkového obratu. Firma působí ve více než 70 zemích světa.

Ohodnoťte tento článek!