Polovina amerických dětí bez pojištění nechodí na lékařské prohlídky

Američtí odborníci řeší problém – existuje u dětí bez zdravotního pojištění větší riziko, že budou zanedbáni v preventivní péči? 8.5 miliónu dětí ve Spojených státech nemá zdravotní pojištění, přitom polovina z nich v průběhu minulého roku nebyla na pravidelné lékařské kontrole…

O výsledcích studie informovala agetrura Reuters.

Průzkum dále ukázal, že třetina amerických dětí bez zdravotního pojištění nemá vůbec přístup k pravidelné lékařské péči dětských lékařů. To může v budoucnu vést k tomu, že rutinní ošetření těchto dětí bude prováděno v místnostech, kde se obvykle ošetřují naléhavé případy.

„Tato data ukazují to, co rodiny s nižšími příjmy už dávno vědí – bez zdravotního pojištění se mají děti mnohem hůře,“ řekl doktor John Lumpkin, který se na studii podílel.

„Takové rodiny nemají přístup k pravidelným lékařským kontrolám a preventivní péči. V nejbohatší zemi světa by v podobné situaci nemělo být žádné dítě.“

Americká pediatrická akademie (American Academy of Pediatrics) přitom doporučuje, aby děti před dosažením dvou let absolvolali celkem nejméně osm lékařských prohlídek, během nichž by měly být také jiné očkovány.

ZDROJ:

Do Kids Without Insurance Miss Doctor Visits?

(ivb), www.Zdravi.Euro.cz

Ohodnoťte tento článek!