Poplatky za zdravotní péči trápí Ameriku

Většina Američanů považuje výši nákladů spojených se zdravotnickou péčí a zdravotním pojištěním za palčivější problém, než je tvorba nové legislativy o zanedbání povinné péče. K tomuto závěru došel nedávno provedený výzkum Harvardské univerzity a neziskové organizace The Kaiser Family Foundation…

Washington – který cituje server CNN.

Dotázaní lidé vybírali z dvanácti položek, které se týkaly témat amerického zdravotnictví, jimiž by se nová vláda George Bushe měla zabývat.

Třiašedesát procent respondentů nejčastěji uvádělo jako největší problém vysoké náklady na léčbu a nevyhovující systém pojištění. Legislativa o zanedbání péče skončila překvapivě až na jedenáctém místě.

Pětačtyřicet procent respondentů vidí možné řešení v platbě vyšších daní. Pak by totiž bylo možné zaplatit léčbu lidem, kteří nejsou pojištěni. Většina však takové řešení odmítá.

Většina dotazovaných se rovněž shodla, že by se americká vláda měla domluvit s farmaceutickými firmami na snížení cen léků. Prvním krokem v této oblasti je smlouva s firmou Medicare, uzavřená v roce 2003.

Zdravotnictví je podle průzkumů dlouhodobě jedním z nejdůležitějších problémů, které bude muset znovuzvolený prezident Bush řešit. V pomyslném žebříčku se toto téma objevilo hned za vyřešením situace v Iráku a oživením americké ekonomiky.

(kha), www.Zdravi.Euro.cz

Ohodnoťte tento článek!